Bez względu na to, czy jesteś aktualnie w pracy, na zakupach czy na imprezie, dzięki najnowszym dedykowanym rozwiązaniom możesz w każdej chwili kontrolować temperaturę w swoim domu za pomocą smartfonu czy tabletu. Brzmi niewiarygodnie? Tylko z pozoru. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby jeszcze łatwiej zarządzać ogrzewaniem w swoim domu, nasza firma przygotowała dedykowany moduł internetowy do zdalnej obsługi kotła lub instalacji: emodul.pl. To kolejny krok do zwiększenia komfortu użytkownika i ułatwienia pracy instalatorom. W końcu w sterowaniu domem przez Internet chodzi przede wszystkim o szybkość i wygodę.

Jak rozpocząć pracę?

 

Cały system zdalnego sterowania ogrzewaniem jest bardzo prosty. Możemy się do niego zalogować ze strony https://emodul.pl/.

Jeśli chcielibyśmy na początek sprawdzić funkcjonalność systemu to możemy również zalogować się na konto pokazowe https://emodul.pl/authenticated. Wszystkie informacje w panelu, oprócz języka polskiego, jak na razie można wyświetlać w języku niemieckim, angielskim, czeskim i węgierskim (kolejne wersje językowe będą sukcesywnie dodawane).

 

Jakie możliwości otwierają się przed nami po zalogowaniu do systemu? O tym już za chwilę.

Aplikacja przeznaczona jest dla sterowników zamontowanych w kotłach firmy DEFRO.

 

Strona główna

 

Strona główna wyświetlana jest w postaci menu tematycznego, z którego poziomu możemy dowolnie ustawiać i kontrolować parametry zarejestrowanego urządzenia. Jednym z głównych jest temperatura. Po kliknięciu w wybraną ikonę zmienimy: bieżącą temperaturę pokoju, temperaturę zadaną C.W.U., temperaturę zadaną C.O., jak również temperaturę zadaną zaworu. Podwyższyć lub obniżyć wartości możemy za pomocą suwaka lub klikając w ikony „+” oraz „ –”.

temp zadana

Zdalnie zmienimy również tryb pracy urządzenia. Do wyboru mamy kilka opcji: ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe czy tryb letni. System przez cały czas będzie nam również wyświetlał informacje na temat temperatury, jaka panuje na zewnątrz, obrotów wentylatora (w procentach) czy zapasu paliwa.

 

W zależności od naszych preferencji możemy zarządzać sposobem, w jaki prezentowane będą poszczególne informacje, zmieniać ich kolejność czy też wyłączać niektóre opcje, tak, by wszystkie ustawienia znalazły się na jednym ekranie.

 

Menu

 

Bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, zastosowanym w obrębie modułu jest przeniesienie w stosunku 1: 1 całego menu sterownika głównego do Internetu. Dzięki temu, że każda opcja dostępna jest przez przeglądarkę to zamiast klikać w menu sterownika możemy ustawić wszystkie parametry kotłowni z poziomu Internetu. Innymi słowy, informacje przekazane przez sterownik główny są od razu wyświetlane w sieci.

 

Z listy rozwijalnej możemy wybrać ustawienia temperatury pokoju, sprawdzić czy zasobnik jest napełniony, kontrolować czy zmienić różne nastawy temperatur jak np. temperaturę załączenia pomp.

 

Wiele z poszczególnych ustawień urządzeń, zostało wzbogaconych o szczegółowe instrukcje. Informują one użytkownika, jakie możliwości oferuje dana funkcja, np. jaki jest zakres temperatury, jak się zmienia, czy podane są przykłady zastosowań w postaci krótkich, rzeczowych komentarzy. Dzięki temu wiele ustawień sprzętu można wyjaśnić z poziomu Internetu. Opisy pojawiają się po najechaniu myszką na symbol pytajnika.

 

Godna uwagi jest opcja sterowania tygodniowego. Dzięki niej możemy ustalić plan pracy dla poszczególnych dni tygodnia z dokładnością aż do 30 minut. W każdym dniu tygodnia możemy również ustawić dokładną temperaturę, do jakiego zostanie nagrzane pomieszczenie o danej godzinie.

tygodniowka

Z poziomu Internetu można również przeprowadzić dezynfekcję urządzenia, przywrócić ustawienia fabryczne czy podobnie jak ze strony głównej sprawdzić tryby pracy (ogrzewanie domu, priorytet bojlera, pompy równoległe czy tryb letni).

 

Menu serwisowe

 

Menu serwisowe jest chronione kodem serwisowym, który posiadają wyłącznie autoryzowani serwisanci bądź serwis wewnętrzny firmy TECH. W tym menu możemy uzyskać dostęp do wszystkich ustawień i parametrów, jakie zostały zaprogramowane (nie należy zmieniać tych ustawień na własną rękę. Zły dobór parametrów może zaszkodzić prawidłowemu działaniu naszych urządzeń). Po skontaktowaniu się z naszym serwisem jest możliwość podania parametrów logowania w celu sprawdzenia poprawności ustawień, bądź zdiagnozowania powstania usterki.

 

Menu instalatora

 

Ta część modułu internetowego ma na celu ułatwienie pracy instalatorowi. W zakładce zebrano szereg funkcji, które mają pomóc mu w określeniu, jakie parametry należy ustawić oraz sposób, w jaki tego dokonać. Przykładowo można określić procentowo minimalny i maksymalny współczynnik podajnika, parametry bufora, skonfigurować pracę regulatora pokojowego, dokonać kalibracji poziomu paliwa, czujnika zewnętrznego czy włączyć moduł GSM.

 

Szczegółowo zostały również opisane opcje dotyczące ustawień zaworów jak temperatura zadana, czas otwarcia czy kalibracja. Warto zwrócić uwagę na możliwość uaktywnienia funkcji pogodowej, która została szczegółowo wyjaśniona w instrukcji wyświetlanej w opisie funkcji (instalacja i podłączenia czujnika zewnętrznego, ustawienie temperatury zewnętrznej i krzywej grzania). Krzywa jest konstruowana na podstawie czterech punktów temperatur zadanych dla odpowiednich temperatur zewnętrznych. Co ważne moduł jest przez cały czas rozbudowywany, a każda z nowych funkcjonalności jest od razu dostępna dla instalatora.

krzywa

Historia alarmów

 

To swoiste archiwum, w którym można sprawdzić informacje na temat problemów, jakie pojawiły się w trakcie zarządzania urządzeniem. Każdy alarm posiada opis problemu z dokładną datą i godziną jego wystąpienia.

historia

Statystyka

 

Opcja statystyk to funkcja, która umożliwia generowanie wykresów temperatur w różnych konfiguracjach. Innymi słowy, możemy sprawdzić jak przy określonych temperaturach zewnętrznych pracował kocioł z dokładnością co do godziny. Panel umożliwia wygenerowanie podglądu temperatury w różnych okresach: ostatniej doby, tygodnia czy wybranego miesiąca.

wykresy2

Ustawienia

 

Zakładka ustawienia służy z kolei do administrowania naszym kontem. W tej części wyświetlana jest lista poszczególnych modułów, które są z nim powiązane. W panelu możemy zmieniać je, ustawiać, a także dokonywać rejestracji nowych. Dla każdego z poszczególnych urządzeń można ustawiać i zapisywać inne parametry wyświetlania lub przywrócić parametry domyślne.

ustawienia

Sterowanie temperaturą wygodne jak nigdy dotąd

Aktywacja panelu emodul.pl to kolejny krok w kierunku wygodnego zarządzania ogrzewaniem w swoim domu z każdego miejsca na świecie. Liczne, rozbudowane funkcjonalności pozwalają na jeszcze bardziej precyzyjne dostosowywanie komfortu cieplnego do naszych preferencji. Dużym atutem modułu jest prosta, intuicyjna obsługa poparta wieloma instrukcjami. Dzięki temu każdy, bez żadnego przeszkolenia może sam sterować ogrzewaniem w swoim domu. Co ważne moduł jest przyjazny dla urządzeń mobilnych. Dzięki zastosowanej technologii RWD (Responsive Web Design) bez względu na to, czy otworzymy go na ekranie laptopa, tabletu czy smartfonu dopasuje się on do urządzenia, z którego aktualnie korzystamy.

 

Decydując się na zakup sterownika, którym chcielibyście zarządzać przez Internet, pamiętajcie jednak o tym, by spytać sprzedawcę czy urządzenie obsługuje moduł. Starsze urządzenia mają możliwość połączenia wyłącznie ze starszą wersji aplikacji, której możliwości są znacznie bardziej ograniczone.

 

 

Testowaliście już emodul.pl? Która z wymienionych funkcjonalności, według Was jest najbardziej przydatna?

 

Powyższy tekst pochodzi ze strony www.techsterowniki.pl i dotyczy kotłów Defro.