PALNUJESZ KUPIĆ KOCIOŁ GRZEWCZY ?

KOCIOŁ KUPUJESZ NA KILKANAŚCIE LAT, DLATEGO WARTO WIEDZIEĆ NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, CZY TWÓJ KOCIOŁ WRAZ Z AUTOMATYKĄ I SCHEMATEM INSTALACJI ZOSTAŁ DOBRANY PRAWIDŁOWO.

Moc kotła grzewczego

Bardzo istotną sprawą jest właściwy dobór mocy kotła, aby prawidłowo pracował  nie może  być ona za duża ani za mała. Pamiętajmy, każdy dom jest inny, aby właściwie oszacować moc kotła, który dostarczy nam odpowiednią ilość energii do ogrzewania, należy pod uwagę wziąć wiele czynników takich jak: wielkość budynku, jego przeznaczenie, ocieplenie, okna, wentylacja itp. 

kotły na pellet Dobrzyń nad Wisłą
pellet Dobrzyń nad Wisłą

Nowe przepisy i klasyfikacja kotłów grzewczych

Ze względu na fakt, iż w Polsce mamy bardzo zanieczyszczone powietrze Państwo wprowadziło nowelizację dotyczącą kotłów grzewczych. Przepisy rozporządzenia nabierają mocy od dnia 1 lipca br., a więc od tego czasu możemy wprowadzać  do obiegu tylko kotły 5 klasy. Kotły w 5 klasie emisji spalin uwarunkowane są na jeden rodzaj paliwa, znacznie różnią się budową, są bardziej efektywne  a przed wszystkim produkują trzy krotnie mniej spalin niż kotły w 3 klasie. 

Jakim kotłem ogrzewać dom?

Zastanawiasz się jakie są teraz trendy, co się najczęściej sprzedaje i ile kosztuje ogrzewanie domu różnymi rodzajami paliwa? Zgłoś się do nas! Podpowiemy Ci, który rodzaj kotła najlepiej spełni Twoje oczekiwania, będzie łatwy w obsłudze oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

kotły grzewcze Dobrzyń nad Wisłą
pellet Dobrzyń nad Wisłą

SCHEMATY INSTALACJI GRZEWCZYCH

Instalacja centralnego ogrzewania to jedna z podstawowych instalacji w naszych domach. Możesz kupić najlepszy kocioł grzewczy, ale jeżeli nie wybierzesz odpowiedniego schematu instalacji to może ona pracować nie do końca tak jakbyś sobie tego życzył. 

Automatyka i sterowanie instalacją

Czy wiesz, że bez względu na to gdzie się znajdujesz, w pracy czy na wakacjach,  możesz mieć kontrolę nad ogrzewaniem, to znaczy sterować nim na odległość. Dzięki temu będziesz mieć komfort w domu, pomieszczenia nie będą przegrzane, a spalanie znacznie niższe. A wszystko 
dzięki zamontowanej automatyce!

 

kotły na pellet Dobrzyń nad Wisłą
kotły na pellet Dobrzyń nad Wisłą

Jak ustawić kocioł żeby spalał mało opału ?

Czy wiesz, że dym z komina to nic innego jak niespalony opał, który często wyrzucamy przez komin? Możemy temu zaradzić dzięki odpowiednim ustawieniom. Kocioł będzie pracował stabilniej, opał będzie bardziej dopalony a oszczędności sięgają nawet  1000 zł rocznie!

10 najczęstszych błędów wykonywanych w kotłowni

Wyeliminuj błędy powstałe podczas montażu kotłowni. Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, mamy zamontowanych ponad 800 kotłów grzewczych, i chętnie podzielimy się z Wami naszym doświadczeniem.

kotły grzewcze Dobrzyń nad Wisłą