USŁUGI

Kotłownie

Oferujemy kompleksowe usługi instalacji kotłowni – od projektu, poprzez sprzedaż i montaż sprzętu aż po profesjonalny serwis urządzeń.
W sprzedaży posiadamy sprawdzone rodzaje kotłów: gazowe, na eko groszek, na pellet oraz kotły zasypowe. Zapewniamy najwyższą jakość sprzedawanych urządzeń.

kolektory słoneczne Dobrzyń nad Wisłą
kotły grzewcze Dobrzyń nad Wisłą

Ogrzewanie podłogowe

Popularność ogrzewania podłogowego jest dziś znacznie większa niż kilka lat temu. Coraz chętniej do ogrzewania domów wybierane są niskotemperaturowe źródła ciepła (kotły kondensacyjne, kolektory słoneczne, pompy ciepła) doskonale nadające się do współpracy z instalacjami ogrzewania podłogowego. Zaletą jest fakt, że elementy grzejne są niewidoczne – w całości ukryte są pod warstwą wykończeniową podłogi. Ogrzewanie podłogi pozwala na zapewnienie optymalnego rozkładu temperatur w pomieszczeniu.

Ogrzewanie ścienne

Ogrzewanie ścienne działa na tych samych zasadach co ogrzewanie podłogowe. System ten montuje się na ścianie i może się okazać idealnym sposobem na zapewnienie ogrzewania domu, w którym mieszkają alergicy. Ogrzewanie ścienne jest jest rodzajem ogrzewania płaszczyznowego, w którym elementy grzejne są na stałe wbudowane w ściany. Kiedy te są już odpowiednio nagrzane, emitują ciepło do pomieszczenia. Ciepło rozchodzi się łagodnie i nie powoduje unoszenia kurzu.

kotły na pellet Dobrzyń nad Wisłą
pellet Dobrzyń nad Wisłą

Ogrzewanie grzejnikowe

Ogrzewanie grzejnikowe to najpopularniejszy sposób ogrzewania domu, biura czy mieszkania. System może być stosowany w układach otwartych i zamkniętych. Zalecany jest układ zamknięty z naczyniem przeponowym, który zapewnia hermetyczność instalacji, a w konsekwencji zmniejszeniu ulega korozja elementów metalowych.

Kolektory słoneczne

Kolektory słoneczne zapewniają najniższe koszty pozyskania energii promieniowania słonecznego, które jest bezpośrednio zamieniane na ciepło użytkowe. Sprawność pracy kolektora słonecznego w typowym zakresie temperatur roboczych, zwykle wynosi od 50 do 70%. Głównym czynnikiem skłaniającym do zakupu kolektorów słonecznych jest chęć obniżenia kosztów ogrzewania poprzez zmniejszenie ilości zużywanego paliwa lub energii. Zastosowanie kolektorów słonecznych znajduje uzasadnienie zarówno ze względów ekonomicznych, jak i ekologicznych. W porównaniu do innych źródeł ciepła, kolektory słoneczne cechują się najniższym zużyciem tzw. energii pierwotnej i najniższym kosztem wytworzenia ciepła. 

kolektory słoneczne Dobrzyń nad Wisłą
kotły grzewcze Dobrzyń nad Wisłą

Pompy ciepła

Pompy ciepła są to urządzenia umożliwiające wykorzystanie ciepła niskotemperaturowego oraz odpadowego do ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zasada ich działania jest prosta i analogiczna do zasady działania lodówki. Pompa ciepła pobiera energię (ciepło) z powietrza lub ziemi z zewnątrz budynku, kumuluje je do odpowiedniej wysokości i przekazuje do wymiennika ciepła. Pozyskana energia może być przeznaczona na ogrzanie wody użytkowej lub budynku. Podstawową zaletą wyróżniającą pompy ciepła od innych systemów grzewczych jest to, że 75% energii potrzebnej do celów grzewczych czerpanych jest bezpłatnie z otoczenia, a pozostałe 25% stanowi prąd elektryczny. Powoduje to, że pompy ciepła, w obecnej chwili są najtańszymi w eksploatacji urządzeniami w porównaniu z innymi urządzenia i grzewczymi.

Stacje zmiękczające wodę

Nasze urządzenia do usuwania twardości wody idealnie dopasują się do wnętrza domu czy do kotłowni zakładu. Proponowane przez nas zmiękczacze i stacje zmiękczania wody to nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania w przystępnych cenach, dedykowane budynkom podłączonym do wodociągów: domom jednorodzinnym, pensjonatom, lokalom gastronomicznym, zakładom usługowym, stacjom benzynowym, itp. Zadaniem każdej stacji zmiękczania wody jest eliminowanie jonów wapnia oraz magnezu, które są zastępowane przez jony sodu. 

kotły na pellet Dobrzyń nad Wisłą
pellet Dobrzyń nad Wisłą

Oczyszczalnie ścieków

Przydomowe, biologiczne oczyszczalnie ścieków z napowietrzaniem służą do oczyszczania ścieków bytowo–gospodarczych, pochodzących z małych źródeł zanieczyszczeń, jak np. domy jednorodzinne, wielorodzinne z zakładaną maksymalną koncentracją zanieczyszczeń w ściekach. 
Przydomowe oczyszczalnie ścieków są idealnym rozwiązaniem dla domów położonych poza obszarami uzbrojonymi (posiadającymi dostęp do sieci kanalizacyjnej) np. dom jednorodzinny poza miastem lub domek letniskowy w górach.

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Instalację wodociągową i kanalizacyjną wykonuje się po zakończeniu stanu surowego, ale już podczas budowy domu warto przeprowadzić część prac, np. przygotować wyprowadzenia do podłączenia z siecią wodno-kanalizacyjną i dostosować ich lokalizację do planowanych bądź istniejących przyłączy. Sposób zaopatrzenia w wodę i wykonania odprowadzenia ścieków powinny być określone w pozwoleniu na budowę.  

kolektory słoneczne Dobrzyń nad Wisłą

Masz pytania odnośnie naszej oferty? Potrzebujesz profesjonalnej porady w kwestii instalacji kotłów grzewczych? Nie wiesz, które rozwiązanie będzie dla Ciebie optymalne? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

INSTALDOM
Słowackiego 22
87-610 Dobrzyń nad Wisłą